У Києві чоловік у своїй трикімнатній квартирі в будинку по вулиці Вишняківській, 4, що на Позняках, провів до кожної з кімнат по санвузлу, і почав використовувати кімнати як окремі смартквартири. За проєктом будинку такі маніпуляції заборонені. Нещодавно власник придбав у будинку ще одну квартиру і планує її перепланувати. Про це йшлося в сюжеті “Сніданок 1+1”.
За словами Лілії Лисенко, яка живе прямо під таким “хостелом”, вона вже два роки бореться з горе-власником. Однак запити до ЖЕКу і Державної інспекції архітектури та містобудування не дали результатів.
І хоч позаминулого літа представники ЖЕКу склали акт, який вимагає термінового демонтажу додаткових труб, далі листа діло не пішло. А згодом, власник придбав у багатоповерхівці ще одну квартиру. Мешканці хвилюються, що в новому житлі він зробить те ж саме.
За словами прораба, який працює у придбаній квартирі, власник дає команду, щоб швидше щось робити. Чоловік каже, що там планується декілька санузлів, тож історія з “хостелом” повторюється.
За словами мешканців, вони постійно чують, як дрижить будинок під час робіт. “Деякі стіни були проштроблені всередині. Вібрація йде від стін та підлоги”, – каже Олександр. Згодом з’ясувалось, що стіни, на яких ведуться роботи – підпорні.
У керуючій компанії про проблему знають і вже два дні поспіль викликають туди поліцію. “Поліція , я так розумію, туди не приїхала”, – каже співробітниця. У Державній інспекції архітектури та містобудування на незаконні дії у будинку взагалі не реагують, хоча мешканці продовжують до них звертатися.
За словами адвокатки Ірини Стародуб, подальші дії – це тільки звернення з позовом, заявою до суду. “І в судовому порядку ми будемо подавати клопотання, щоб все-таки зобов’язати ДАБІ через суд надати нам висновок, оскільки без такого висновку ми не зможемо в повному обсязі винести свою правову позицію”, – пояснює адвокат.
Водночас мешканці сподіваються, що у новій квартирі ремонт не встигнуть завершити і ситуація вирішиться значно швидше.
Фото: скріншоти