Комунальники планують обладнати систему подачі рідини через магістраль високого тиску, довжина якої складе 500 метрів. Нейтралізатор будуть подавати з двох цистерн ємністю у 10 кубічних метрів кожна.

Як повідомивголова правління “Київспецтрансу” Андрій Грущинський, система перебуватиме під автоматичним контролем і вмикатиметься лише у певні проміжки часу – коли немає дощу або вітру у напрямку від населених пунктів.

“Запасу резервуарів вистачатиме на дев’ять годин безперервної роботи. Наразі ємності для нейтралізатора запаху вже доставлені на полігон (на фото), а на місці спорудження системи змонтовані 35 металевих геошурупів, на яких буде кріпитися магістраль”, – повідомив Андрій Грущинський.

Також чиновник додав, що нині уже розпочато роботи з рекультивації Підгірського сміттєзвалища. За його словами, зараз тривають роботи з засипки фільтратного озера та формування схилів. Після рекультивації полігон знову буде придатним для масового звезення сміття.

Нагадаємо, на Підгірський полігон №5, так звану “п’ятірку”, звозять більше 50% усіх твердих побутових відходів жителів Києва та 4% відходів з усієї України. Жителі населених пунктів неподалік роками скаржаться на сморід та забруднення грунтових вод.