Мешканці столичної багатоповерхівки по вул. Драй-Хмари, 44 (Святошинський район) залишилися без доступу до системи опалення та каналізаційних стояків. Все тому, що технічні поверхи, які є спільною власністю усіх мешканців, передали новим власникам, йшлося в сюжеті «ТСН».
Тепер до приміщень, де розміщені усі загальнобудинкові комунікації — від систем опалення до каналізаційних стояків — у пожильців немає доступу. Натомість нові власники облаштовують там своє житло.
Ще кілька місяців тому, кажуть мешканці багатоповерхівки, у них було звичайне горище. Нині усі їхні комунікації залишились за новими металевими дверима.

«Там розташована зливна каналізація, яка йде з покрівлі, до якої ми повинні постійно мали доступ — система опалення, каналізаційні стояки. А поверх уже закладений мішками з піском для ремонту», — говорять мешканці будинку.
Люди запевняють, що ці матеріали не передбачені конструкцією будинку, що значно ускладнить навантаження на плиту 8-го поверху. І це навантаження уже відчули у квартирі знизу — під час ремонтних робіт там сипався пісок.

За планом будинку — це технічні поверхи, а за дверима мають бути горища, які за законом є спільною власністю жителів будинку. Ставати «чиїмись», за їхніми словами, вони почали рік тому.
«Ми взяли виписку з реєстру майнових прав і дізналися, що цих приміщень не існує, а на їхньому місці, над 8 поверхом, там три і дві квартири, над дев’ятим поверхом — 4 квартири», — розповідає Юрій Кузьменко, мешканець будинку.
Тоді, каже Юрій, і почали писати у всі комунальні інстанції, а також — до прокуратури та забудовника. Дозволів на будь-яке перепланування будинку чи зміну фасадів відповідні служби не давали. Однак власники приміщення змінювалися один за одним, а горища продовжували перетворюватися на квартири.
«Представники компанії в присутності рейдерів особисто відкривали їм замки на зачинені горища і потім особисто дзвонили мешканцям будинку щодо підключення туди комунікацій, пропонували за гроші», — розповідає Юрій.
В компанії, яка обслуговує цей будинок, це спростовують. Натомість кажуть: щодо двох приміщень інформація у них відсутня, а одне уже приватне. Там запевняють, що з власниками цих приміщень уклали договори на технічне забезпечення електропостачання споживачів.
Фото: скріншоти