Про це каже пам’яткоохоронець Дмитро Перов.

Він зазначив, що на території ботанічного саду є щонайменше три будівлі, які адміністрація могла передати “під реконструкцію”. Вона має менше обмежень, ніж нове будівництво, навіть на заповідних територіях. Ймовірно, так хотіли обійти формальну заборону щодо нового будівництва, каже Перов.

Серед цих будівель є гуртожиток, який уже має житлове призначення. Це означає, що його можуть реконструювати, не змінюючи офіційного призначення, і при цьому не потрібно окремо виділяти землю для нового будівництва, зазначив Дмитро Перов.

На папері це залишиться частиною заповідної ділянки з кадастровим номером 8000000000:82:102:0060. Але фактично на місці старих адміністративних будівель можуть звести нові офіси, а на місці гуртожитку – житловий будинок.

Раніше висновки Держаудитслужби про те, що землю Національного ботанічного саду імені Гришка передали під житлову забудову всупереч закону, заступник директора ботсаду Микола Шумик назвав “інформаційним вкидом”.

При цьому  в ботсаду підтвердили, що уклали угоду у 2018 році. Водночас, кажуть,  угода стосувалася капітального ремонту й облаштування господарської зони ботсаду, а не житлового будівництва.

Після розголосу у медіа Національна академія наук радить ботсаду Гришка достроково розірвати договір з інвестором через його невиконання.