Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Тираж вертикальної банкноти номіналом 50 гривень обмежений — лише 300 тисяч штук (у сувенірному упакуванні). Дизайн банкноти створив художник Володимир Таран. Національний банк вдруге випускає пам’ятну банкноту з початку великої війни.

Наша нова банкнота — символ вдячності світу за залученість. Пишаємося нашими партнерами та віримо в силу їхньої єдності, яка теж гартується, — сказав голова Національного банку Андрій Пишний.

На лицьовому боці банкноти розміщено стилізований абрис України, що асоціюється із серцем, до якого підходять судини. Фонове зображення — образ дівчини у військовому шоломі, яка дивиться на захід.

Фото: Національний банк України

У нижній частині, на тлі земної кулі, розміщено стилізоване зображення Європи, від країн якої ніби відходять судини-маршрути допомоги та підтримки України.

Праворуч від водяного знака розміщено наскрізний елемент — стилізований шеврон Збройних сил України, а також спеціальний рельєфний елемент у вигляді кола для людей із послабленим зором.

На банкноті розміщено текст українською та англійською мовами: «Єдність і солідарність з українським народом наближають перемогу України в боротьбі проти російського агресора та рятують світ від хаосу та мороку насилля» (Unity and solidarity with the Ukrainian people are bringing closer Ukraine’s victory in the fight against the Russian aggressor, and are saving the world from the chaos and darkness of violence).

Фото: Національний банк України

Основне зображення зворотного боку банкноти — композиція зі стиснутих рук, що символізує співпрацю, взаємодопомогу, довіру і партнерство на тлі стилізованого тризуба.