Про це повідомила пресслужба НБУ.

Правління Нацбанку ухвалило таке рішення з огляду на послаблення фактичного й очікуваного цінового тиску і зниження ризиків для надходження міжнародної фінансової підтримки. До того ж правління врахувало необхідність підтримати розвиток кредитування і відновлення економіки без додаткових ризиків для цінової та фінансової стабільності.

Протягом I кварталу 2024 року споживча інфляція сповільнювалася швидше, ніж очікувалося. У березні вона знизилася до 3,2% р/р. НБУ прогнозує помірне пришвидшення інфляції цього року до 8,2% (це оновлений поліпшений прогноз).

У березні від міжнародних партнерів Україна отримала приблизно $9 мільярдів, а у квітні — другій транш від ЄС обсягом €1,5 мільярда. Цьогоріч Україна може розраховувати на $38 мільярдів зовнішньої бюджетної допомоги.

Водночас дохідність банківських депозитів та облігацій внутрішніх державних позик перевищує інфляцію.

Ще на один відсотковий пункт зменшуються ставки за депозитними сертифікатами овернайт 

Довідка
Один із різновидів кредиту, зазвичай міжбанківського і кредиту рефінансування Центрального банку. Кредит овернайт надається на найкоротший термін — до наступного робочого дня. Найчастіше кредит овернайт банки використовують для підтримки своєї ліквідності та щоб виконати економічні нормативи Національного банку.

і тримісячними депозитними сертифікатами — до 13,5% та 16,5 % відповідно. Ставки за кредитами рефінансування НБУ знижує на два відсоткові пункти — до 17,5%.

«НБУ передбачає в найближчі тижні низку кроків з валютної лібералізації. Базовий сценарій прогнозу НБУ передбачає зниження облікової ставки до 13% у поточному році», — додали у пресслужбі.