Про це заявила пані посол у Сполучених Штатах Оксана Маркарова в етері телеканалу CBS.

Немає такого поняття, як достатньо швидко, коли ми протистоїмо такому злому ворогу, і ми повинні надолужити згаяне протягом тривалої паузи.

Оксана Маркарова заявила, що Україні потрібно більше систем протиповітряної оборони, аби відповісти на посилення ударів з боку РФ.

Ми дуже вдячні тим, хто надає нам свої системи. Ми вдячні США за те, що вони шукають їх, дозволяють, фінансують деякі з них, але нам потрібно більше, і настав час буквально прийняти кілька сміливих рішень і надати нам більше цього, щоб ми могли побачити їх відразу, де вони нам потрібні.

Окрім того, пані посол вкотре наголосила на важливості надання дозволу завдавати ударів по цілях на території Росії зброєю американського виробництва.

Ми захищаємося. Незалежно від того, завдаємо ми ударів по російських військах на нашій території чи російських військах за межами нашої території. І ми намагаємося це робити. Але, звичайно, є певні обмеження. Зараз я не буду публічно вдаватися в дискусії зі США або будь-яким іншим нашим партнером. Але я просто хочу сказати, що зрозуміло, що Росія тут є агресором.

Нагадаємо, що американські чиновники не погоджуються зі скасуванням заборони на використання американської зброї для ударів по російських тилах, але Україна посилює тиск.

Максим Скрипченко, голова українського аналітичного центру “Центр трансатлантичного діалогу”, відзначив, що скасування заборони до наступу на Харків могло б перешкодити окупантам сконцентрувати свої війська на кордоні.