Про це повідомляє пресслужба ДБР.
“За матеріалами ДБР та СБУ та процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора оголошено про підозру у державній зраді чинному народному депутату України. Правоохоронці викрили його на завданні шкоди обороноздатності та інформаційній безпеці України”, – йдеться у повідомленні.
Як підтвердила комплексна психолого-лінгвістична та військова експертиза, депутат почав завдавати шкоду обороноздатності та інформаційній безпеці України ще до початку повномасштабного вторгнення РФ. Так, у 2021 році він публікував недостовірну інформацію щодо відсутності загрози повномасштабного вторгнення російської федерації з території республіки Білорусь. Він також говорив про неправильність та недоцільність теперішнього зовнішнього та внутрішнього політичного курсу нашої держави. Нардеп дискредитував чинну владу, викривляючи факти та події в країні, та публічно закликав до зміни меж території та державного кордону України.
Депутат записував програми на власних каналах, давав інтерв’ю проросійськи налаштованим блогерам та експертам. Після чого цей контент поширювався на пропагандистських ЗМІ на території РФ з метою створення на території країни агресора суспільної позиції, що це офіційна позиція представника української влади. У програмах депутат поширював інформацію, яка утверджувала в масовій свідомості думку про те, що начебто українська влада довела країну до повного краху, втрати територій та людей, та неспроможна досягти миру. Також нардеп нав’язував думку, що Україна вже не здатна перемогти та повинна йти на переговори з Росією на будь-яких умовах.
Він також поширював інформацію, спрямовану на дискредитацію західних партнерів та європейських цінностей. Зокрема, він говорив, що Захід втручається не лише у внутрішні справи України й спричинив у країні війну, а й намагається шляхом впливу на вибори підірвати стабільність в Грузії та Молдові.
Слідством також встановлені його контакти з представниками посольства республіки Білорусь після того, як він у вересні 2020 року з прапором цієї країни зайшов на трибуну парламенту. Він неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесових, політичних структур та навіть з самопроголошеним президентом країни. Посилаючись саме на цю зустріч депутат поширював ідею відсутності загрози нападу російських військ з території білорусі тощо.
За інформацією слідства, за протекцією самопроголошеного президента Білорусі депутат та його близькі родичі вели активний бізнес з представниками цієї країни, у тому числі на ринку електроенергії та міндобрив. Купуючи там товари за заниженими цінами вони завозили його в Україну через іншу європейську країну й продавали набагато дорожче.
«Режим сприяння» з боку білоруської влади дозволив депутату за пів року отримати 1,5 млн євро чистого прибутку. Водночас в Україну він зміг перевести лише 500 тис. євро. Решту не вдалося отримати у зв’язку з блокуванням сумнівних транзакцій з боку фінансового моніторингу одного з європейських банків.
Також зафіксовано, що за цей час депутат придбав та оформив на родичів три елітних авто загальною вартістю 500 тисяч доларів США.
Депутат підозрюється у вчиненні державної зради, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111 КК України. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Правоохоронці не вказують ім’я підозрюваного, але з викладених фактів очевидно, що йдеться про Євгенія Шевченка.
Нагадаємо, у 2019 Шевченко обраний депутатом Верховної Ради 9 скликання від партії “Слуга Народу” за виборчим округом №76 (Запорізька область) як безпартійний.
Він був частим гостем телеефірів каналу кума Путіна Медведчука – “112”. Тоді ж у 2019 році Шевченко взяв участь у пропагандистській передачі на російському “1 каналі”, де розповідав, які погані в Україні націоналісти.
У 2021 році Шевченко їздив на зустріч до самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка.
Вже після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну, 7 березня 2022 року, СБУ затримала Шевченка при спробі перетину кордону з Польщею. При цьому у травні 2023 року начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов зізнавався, що народний депутат Шевченко нібито вів таємні переговори із самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком на прохання українських спецслужб.
У липні 2022 року вперше після початку великої війни він з’явився у ВРУ у несанкціонованому однострої ЗСУ. Нардепи від Європейської солідарності та ексколеги депутата зі Слуги народу змусили Євгенія Шевченка залишити сесійну залу.
Днями народний депутат Євгеній Шевченко заявив, що написав листа новообраному президенту США Дональду Трампу з проханням посприяти припиненню “скочування України в диктатуру”, а також закликав главу української держави Володимира Зеленського йти на діалог із державою-агресором — Росією.
У відповідь глава Офісу президента Андрій Єрмак відреагував на такі висловлювання нардепа, зазначивши, що єдиний шлях до перемоги України у війні проти агресора лежить через План перемоги України і Формулу миру президента Зеленського.
“Деякі народні депутати схоже заплуталися в питаннях національної безпеки, національних інтересів та майбутнього країни. Якщо у їх головах національні інтереси = поразці України, то вони роблять велику помилку в інтересах РФ. План перемоги України, Формула миру — це шлях до справедливості”, – наголосив він.
Після цього Шевченко припустив, що його можуть ув’язнити.
“Саша Дубінський! Готуйся мене зустрічати! Доведеться тепер разом посидіти у СІЗО. Політика вона така”, — написав він у власному телеграм-каналі, звертаючись до свого колеги, який нині перебуває у СІЗО з підозрою у держзраді.
У відповідь Дубінський порадив Шевченку не боятися СІЗО.
“Женя, боятися СІЗО не треба. Треба боятися, що цей режим віддасть команду Малюкам, Сухачовим (СБУ та ДБР – ред.) та іншим. Тобто, фізичним усуненням закрити рота тим, хто говорить правду про цю неліцензійну копію Третього Рейху. У СІЗО — вбережемо. Заїжджай”, – написав він.
Щоправда, перед цим Дубінський заявив, що Єрмак та Шевченко нібито свої люди і його не будуть заарештовувати.