Про це повідомили САП та НАБУ у Telegram.

Народний депутат України, член комітету з питань антикорупційної політики пропонував голові Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури неправомірну вигоду у криптовалюті Bitcoin, в еквіваленті 50 тис. дол. США.

Одарченко намагався підкупити голову Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафу Найєма. В обмін на запропоновану ним криптовалюту він хотів отримати кошти, що були виділені з фонду ліквідації наслідків збройної агресії рф на ремонт будівель університету, де Одарченко обіймав посаду ректора (контракт з яким призупинено).

Пропонована сума неправомірної вигоди мала становити 8% від обсягу фінансування. Після виділення коштів з фонду на криптогаманець топпосадовця надійшов перший транш неправомірної вигоди в еквіваленті 10 тис. дол. США.

Це перша в історії антикорупційних органів неправомірна вигода у криптовалюті, яку вдалося задокументувати, повідомляє НАБУ.

Народному депутату вручено повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 369 КК України.

На разі, слідство досі триває розслідування цього злочину стало можливим завдяки особистому сприянню Генерального прокурора.

Зауважимо, що голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Мустафа Найєм співпрацював з НАБУ та САП та сприяв розслідуванню протиправних дій.