Про це повідомляє Bloomberg, посилаючись на обізнані джерела.
Зазначається, що НАТО подвоює зусилля, аби поспішити з наданням більшої кількості озброєнь Україні, враховуючи складну ситуацію на полі бою.
Російський диктатор Володимир Путін відмовляється обговорювати припинення вогню, однак майбутнє повернення Дональда Трампа до Білого дому спонукало союзників по НАТО зосередитися на зміцненні політичної підтримки в умовах тривалої війни, пише агентство.
За словами джерел Bloomberg, міністри закордонних справ, які зібралися в Брюсселі цього тижня, зосередилися на тому, як постачати більше зброї Україні. Водночас уряди почали розглядати різні сценарії припинення війни шляхом переговорів.
Обговорення включає такі гарантії безпеки, які б захистили Україну, не провокуючи при цьому Путіна, зазначають співрозмовники.
Одним із варіантів припинення бойових дій може стати створення демілітаризованої зони, яку, ймовірно, охоронятимуть і патрулюватимуть європейські війська, заявив один із високопосадовців НАТО.
Інший західний дипломат зазначив, що ці обговорення відбуваються на тлі усвідомлення нестабільності ситуації в Україні, а переговори щодо врегулювання мають розпочатися «найближчим часом».
Для європейських союзників такі сценарії відкривають можливість продемонструвати свою спроможність залишатися впливовими гравцями навіть у разі, якщо мирні переговори набудуть конкретних форм, що може бути важливим у контексті ймовірного повернення Дональда Трампа до влади, зазначає агентство.
За словами високопосадовця НАТО, темпи російського просування зростають, що створює додатковий тиск на українську лінію фронту. І хоча Росія втрачає близько 1 500 вбитими і пораненими на день, їй також вдається набирати близько 30 000 нових військовослужбовців щомісяця, закріплюючи свою перевагу в людських ресурсах.
Нагадаємо, 3 грудня газета The New York Times повідомила, що генеральний секретар НАТО Марк Рютте запропонував Україні відкласти «будь-які мирні переговори» з Росією доти, доки західні союзники не зможуть надати достатню військову допомогу, щоб допомогти Києву просунутися вперед на полі бою і здобути сильнішу позицію на переговорах. Цього ж дня газета WSJ повідомила, що президент України Володимир Зеленський непомітно змінює свою риторику щодо припинення війни з Росією, натякаючи на те, що Україна готова на мирні переговори за умови надання їй запрошення на членство в НАТО.
Виступаючи 29 листопада на телеканалі Sky News, Зеленський заявив, що членство в НАТО має бути запропоноване неокупованим частинам України, щоб Київ розглянув можливість припинення «гарячої фази війни». Хоча Україна продовжуватиме претендувати на всю свою територію, Зеленський припустив, що Київ намагатиметься «повернути їх дипломатичним шляхом». Аналогічну тезу він висловив в інтерв’ю японському виданню Kyodo News.