Про це заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг в інтерв’ю для телеканалу CBS.
За його словами, всі члени Альянсу погодилися посилити допомогу для України як у вигляді нових тренувань військових, так і у вигляді довгострокових зобов’язань.
Я також очікую, що до саміту, який розпочнеться наступного тижня, члени Альянсу зроблять нові оголошення про посилення протиповітряної оборони та збільшення кількості боєприпасів.
Столтенберг додав, що НАТО візьме на себе надання і координацію безпекової допомоги Україні.
Зокрема в Німеччині буде створене командування з логістичними центрами, де розмістять техніку для тренування Збройних сил України. Генсек підкреслив, що “це буде великим і важливим результатом саміту, який забезпечить більш міцну основу для нашої підтримки України”.
Головне завдання Альянсу — забезпечення перемоги України. Це передумова для майбутнього членства країни в НАТО.
У підсумку Столтенберг зазначив, що НАТО і союзники хочуть миру та єдиний спосіб його досягнути — “переконати російського диктатора Володимира Путіна, що він не переможе на полі бою”.
Саміт НАТО: хто візьме участь
Зазначається, що на саміт у Вашингтоні також запрошені міністри закордонних справ 35 країн-партнерів, які не входять до НАТО.
Серед відомих учасників — міністри закордонних справ Ізраїлю, Єгипту, Йорданії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів.
Окрім того, участь у саміті візьмуть не лише глави держав усіх 32 країн-членів НАТО, а і лідери індо-тихоокеанських країн-партнерів: Австралії, Японії, Південної Кореї та Нової Зеландії. Це вже буде третій саміт поспіль у такому форматі.
Нагадаємо, що на майбутньому саміті НАТО Україні запропонують “конкретні шляхи” для прискорення майбутнього членства в Північноатлантичному альянсі. Про це заявив заступник помічника держсекретаря США у справах Європи та Євразії Дуглас Джонс.
Також речник Міноборони США генерал Патрік Райдер заявив, що в США переконані, що “майбутнє України в НАТО“. Проте є умова — відповідне рішення мають прийняти всі 32 країни-члени Північноатлантичного альянсу, зазначив він.
Українська делегація на чолі з головою Офісу президента Андрієм Єрмаком зустрілася з держсекретарем США Ентоні Блінкеном. Під час спілкування віцепрем’єр-міністерка Ольга Стефанішина окреслила головні очікування України від результатів саміту НАТО у Вашингтоні та наголосила на важливості рішень, які сприятимуть розбудові оборонних спроможностей країни.