Про це стало відомо з трансляції засідання на сайті United States Senate.

Для винесення законопроєкту на голосування він мав отримати хоча б 60 голосів зі 100.

«За» проголосувало лише 49 сенаторів.

Реакція Байдена

Президент США Джо Байден відреагував на провал процедурного голосування у Сенаті США щодо допомоги Україні та назвав це політичним шантажем.

Республіканці в Конгресі погрожують припинити підтримку України, якщо їм не вдасться проштовхнути свою надзвичайно заангажовану прикордонну політику. Це політичний шантаж, справжнісінький і простий. Ставки надто високі, а наслідки – надто значні для політичних ігор.

Законопроєкт про допомогу на 106 мільярдів доларів

Нагадаємо, у вівторок, 5 грудня, лідер сенатської більшості Чак Шумер призначив перше процедурне голосування щодо додаткового пакета допомоги на 106 мільярдів доларів, запропонованого президентом Джо Байденом для України, Ізраїлю, країн Індо-Тихоокеанського регіону та для гуманітарних цілей в Газі.

Проте, спікер палати представників Сполучених Штатів Америки Майк Джонсон погрожує відмовитись від підтримки нового фінансування допомоги Україні, якщо Білий дім не погодиться посилити безпеку кордонів.

На цьому тлі голова Офісу Президента України Андрій Єрмак закликав Конгрес США якнайшвидше проголосувати щодо пакета допомоги Україні, оскільки, на його думку, відтермінування надання американської допомоги нестиме небезпеку того, що Україна програє війну з Росією.

Тим часом Президент США Джо Байден назвав «божевіллям» можливість припинення військової допомоги Україні. Лідер США вважає, що перспектива припинення військової допомоги Україні «просто неправильна».