Український інститут національної памʼяті закликав експертну комісію ще раз проаналізувати обʼєкти, повʼязані з письменником Михайлом Булгаковим, на належність до символів російської імперської політики.

КИЇВ24
Фото: відкриті джерела

Про це йдеться в повідомленні УІНП.

Інститут наголосив, що визнання чи невизнання об’єктів, повʼязаних із Булгаковим, символікою російської імперської політики не є «забороною Булгакова». Отже, висновок комісії стосовно Булгакова не є настановою до закриття Літературно-меморіального музею Булгакова в Києві.

Водночас Інститут зауважив, що якщо підтвердиться зневажливе ставлення письменника до українського державотворення, ідеї незалежної української республіки, виразні симпатії до російської шовіністичної політики, порушать питання подальшої нормалізації 

«Деколоніальне визволення не може відбутися без якісного осмислення українським суспільством свого минулого. Роль музеїв у цьому процесі — одна з ключових», — пояснили в Інституті нацпамʼяті.

Інститут закликав громадськість розділяти питання уславлення в публічному просторі та доступу до результатів творчої діяльності.

Нагадаємо, що раніше Інститут нацпам’яті визнав Булгакова символом російської імперської політики, а його пам’ятники — пропагандою.

Читайте КИЇВ24 на інших платформах

Останні новини

Погода
Більше новин