Заяву Фіали наводить видання CTK.

За його словами, на понеділковому паризькому саміті з допомоги Україні питання направлення військ зайняло мінімум часу. З ідеєю, як відомо, виступив президент Франції Емманюель Макрон.

Чи було б корисно, щоб деякі солдати, наприклад, з Франції, перебували на території України, але не воювали там, а допомагали в навчанні.

За його словами, переважна більшість учасників саміту в Парижі дійшли до висновку, що питання направлення військ не буде обговорюватися або навіть розглядатися далі.

Для переважної більшості країн ця ідея є неприйнятною. Ніхто в Європі не збирається відправляти війська в Україну.

Прем’єр-міністр не захотів характеризувати характер наявної у нього інформації про зустріч, але сказав, що вся необхідна інформація була доступна.

Я не думаю, що потрібно драматизувати й лякати людей якимись речами, які ніхто не пропонував і не пропонує в тому вигляді, в якому вони інтерпретуються.

Нагадаємо, напередодні з’явилась інформація, що НАТО може відправити свої війська до України. Президент Франції заявив, що вони почули прохання Володимира Зеленського про посилення підтримки Києва, однак консенсусу щодо відправлення військ НАТО поки що немає.

Згодом більшість країн НАТО виключили виправляння військ в Україну – в тому числі такі великі гравці, як Німеччина, Британія і США.