Про це повідомляє The Washington Post.

Видання пише, що за словами німецьких офіційних осіб, уряд в принципі схвалив постачання Taurus, але канцлер Шольц зупинив цей крок через побоювання, що німецьким фахівцям доведеться поїхати в Україну, щоб допомогти в обслуговуванні та експлуатації складної зброї.

На думку чиновників, Шольц вважає, що для переміщення військовиків у зону бойових дій потрібне голосування парламенту. Він також стурбований тим, що такий крок може втягнути Німеччину ще глибше в конфлікт, а це, своєю чергою може призвести до прямої конфронтації з Росією.

Водночас представник Шольца заявив, що плану швидкого постачання ракет Taurus не існує.

У матеріалі йдеться, що спочатку урядники були стурбовані використанням ракет для атак території Росії, потім тим, що Сили оборони завдяки далекобійним ракетам зможуть завдати удару по Керченському мосту, й відповідно, до подальшої ескалації конфлікту.

Там уточнили: навіть якщо постачання Taurus схвалять найближчим часом, Україні може знадобитися набагато більше часу, щоб розгорнути цю зброю.  Адже для запуску такої ракети український парк військових літаків періоду СРСР доведеться модернізувати.

Нагадаємо, 19 вересня Берлін оголосив про новий пакет військової допомоги для України, проте ракети Taurus туди не увійшли.

Фото: відкриті джерела