Про це повідомляє керівник Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Нотаріус Андрій Лігун на основі поданих МОУ документів змінив дані у держреєстрі, вказавши керівником Агенції оборонних закупівель (АОЗ) Арсена Жумаділова.
Шабунін заявив, що розслідування в АОЗ почали ще 24 січня, а вже 25 січня нотаріус Андрій Лігун змінив дані у держреєстрі, вказуючи керівником АОЗ Жумаділова, хоча, згідно з наказом Міноборони, він лише тимчасовий виконувач обов’язків.
“Наголошу — Умєров своїм наказом НЕ звільнив Безрукову, а лише тимчасово відсторонив. І в момент внесення цих змін в реєстр, і зараз — директором АОЗ є Безрукова і саме її прізвище має бути в реєстрі. Однак прізвище Безрукової викреслили. І головне. Якщо людина тимчасово виконує обовʼязки, як Жумаділов в АОЗ, то це буквально так і вказується в реєстрі”, — пише Шабунін.
На сайті Нотаріальної палати України у біографічній довідці Андрія Лігуна зазначено, що він є волонтером у ГО “Спілка теле та кіноіндустрії”.
“Нагадаю, що засновником ГО “Спілка теле- та кіноіндустрії” є Андрій Єрмак — керівник офісу президента України”, — додав Шабунін.
У пресслужбі АОЗ повідомили, що міністр оборони Рустем Умєров ініціював службове розслідування в Агенції оборонних закупівель. Її очільниця Марина Безрукова на час розслідування відсторонена від роботи.
Як повідомляє «Суспільне» з посиланням на джерела, офіційною причиною розслідування вважається закупівля озброєння за завищеними цінами, яку провели 31 грудня 2024 року.
Нагадаємо, 20 січня наглядова рада агенції подала Умєрову рекомендацію продовжити на один рік контракт з Мариною Безруковою.
24 січня наглядова рада АОЗ продовжила повноваження директорки Безрукової, оформивши це як додаткову угоду до контракту. Документ щодо продовження контракту на рік підписав представник держави та голова ради Юрій Джигир.
Однак міністр оборони Рустем Умєров заявив, що замість Безрукової АОЗ очолить Арсен Жумаділов, який нині очолює Державний оператор тилу. Також Умєров заявив про відкликання двох представників держави з наглядової ради та її перезапуск «найближчим часом».
Після цього очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін висловив думку про те, що міністра оборони необхідно відправити у відставку, оскільки він є винним у зриві реформи оборонних закупівель.
Центр протидії корупції (ЦПК) подав заяву до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про зловживання міністром оборони Рустемом Умєровим службовим становищем.
Водночас Агенція оборонних закупівель продовжує працювати під керівництвом Марини Безрукової. Там наголошують, що повноваження подовжувати чи розривати чинний контракт директора має виключно наглядова рада.
Раніше журналісти опублікували розслідування, в якому розповіли, що у листопаді минулого року уряд за поданням міністра оборони Рустема Умєрова забрав з бюджету Міноборони 23 млрд грн і віддав їх Державній прикордонній службі на закупівлю боєприпасів. Вся сума була перерахована за 100% авансом компанії Phu Lechmar, яка не є виробником зброї, а є лише посередником. Журналісти звернули увагу на те, що ця компанія раніше отримувала контракт на постачання боєприпасів ЗСУ і не виконала його. Також журналісти виявили зв’язок цієї компанії з компанією «Львівський арсенал», яка ще за часів міністра оборони Олексія Резнікова отримала повну передоплату в сумі 1,5 млрд грн за постачання снарядів з Європи, але не поставила їх.
Тоді керівниця АОЗ Марина Безрукова коментувала, що ці гроші мали бути використані для укладення додаткових угод із компаніями, які затримувалися через ліцензії. Безрукова стверджує, що умови контрактів, які уклала АОЗ, вигідніші, ніж пропозиції прикордонної служби.