Чи є насправді зручними та безпечними нові турнікети вирішив перевірити Дмитро Щебетюк, засновник ініціативи Доступно.UA.

Так, Дмитро спробував проїхати на візку на станцію метро «Почайна», де днями завершили встановлювати нові турнікети.

Першою перешкодою для маломобільної людини стали важкі вхідні двері. Друга – дуже похилий пандус у вигляді гранітних рейок. Дмитро навіть не ризикнув його випробувати та спускався сходами, тримаючись за поручень.

Потрапити на платформу можна лише через турнікет біля чергової станції. На прохання контролер має відчинити «хвіртку».

«Для епічності ситуації, коли контролери станції бачать (батьків із дітьми у візочку або людину з інвалідністю) на горизонті, то вмикають серену, яка оповіщує усіх навколо про потенційно “небезпечний об’єкт”», – зазначає Щебетюк.

Kyiv Media

«Для маломобільних пасажирів ці покращення не стали “Ласкаво просимо”, а перетворились на “Молодой человек, пройдите пожалуйста!” Тому що без сторонньої допомоги, “фейс-контролю” та участі працівників метро ні батьки з дітьми у візочку, ні людина з інвалідністю не можуть зайти на станцію», – додає Дмитро.

До слова,  Олег Рівтін, засновник пабліку «Цар-пандус» також звертає увагу на важкі двері, а також на нефункціональні пандуси – дитячі візки мають різні конфігурації і далеко не всі мають таку відстань між колесами, щоб потрапити у рейки.

«Моя дитина нижча ніж 145 сантиметрів, і їй проходити через цей турнікет небезпечно. Тому він іде через вхід для пільгових категорій, а я йду через турінкет. Тобто ми завжди йдемо окремо. Щоб йому пройти через пільговий вхід, працівниця метрополітену повинна його відкрити, в той час у всіх цивілізованих європейських метро входи для маломобільних груп є автоматичними… Старе, іржаве, недоступне замінюють на нове, блискуче, але – недоступне», – розповідає Ольга Мирцало, засновниця ініціативи «Київ дружній до батьків і малюків».

До слова, раніше в КП «Київський метрополітен», розповіли що біля контролера спеціально передбачені широкі проходи задля того, щоб людина на інвалідному візку могла пройти.

Окрім цього фахівець Національної Асамблеї людей із інвалідністю України, спростував інформацію щодо проблем із доступом до метрополітену. За його словами, усі нові турнікети є зручними для маломобільних пасажирів.

Нагадаємо, нові турнікети вже встановлено на станціях «Почайна», «Сирець», «Площа Льва Толстого», «Героїв Дніпра», «Харківська» та «Контрактова площа». Їх орієнтовна вартість — понад 100 мільйонів гривень.

Фото: facebook