Таку думку висловив директор енергетичних програм центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі КИЇВ24.
«Для того щоб нові тарифи не призвели до збільшення боргу – необхідно терміново відпрацювати покращення системи надання субсидій малозабезпеченим категоріям громадян, тому що на сьогодні на жаль така ситуація коли дуже важко людині отримати субсидії. Людині треба збирати кучу документів, доводити що ти справжній й не маєш певних доходів й це така бюрократія, це є найбільшою проблемою, на які владі потрібно зосередитися. Я думаю, що в принципі в нас більшість громадян, десь 75% здатні платити на 200-250 гривень більше ніж це було до цього, а ті хто не може то тим потрібно збільшити надання субсидій та полегшити їх надання», – вважає експерт.
Нагадаємо, що Кабінет міністрів затвердив підвищення з 1 червня тарифу на електроенергію для населення до 2,64 грн/кВт-год. А ціна для юридичних осіб, яка включає вартість електроенергії, ПДВ, тариф на розподіл, передавання, диспетчеризацію та постачання, перевищує 6 грн за кВт-год.
Своєю чергою, експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук заявив, що рішення щодо підвищення цін на електроенергію для населення може мати політичний аспект.
Фото: відкриті джерела