Юлія Каждан написала заяву про звільнення з посади в.о. директора ДП "Національний центр Олександра Довженка" у зв'язку з розчаруванням у "культурній спільноті".

Про це повідомляє Держкіно.

Каждан пояснює своє рішення буллінгом, приниженням честі та гідності, переходом на особистості, й, зокрема, погрозами, які їй періодично надходять через ситуацію довкола “Довженко-Центру”.

Держкіно призначило нового тимчасового в.о гендиректора “Довженко-Центру”. Ним став Андрій Алферов – режисер і куратор (зокрема, автор виставки “Польоти уві сні та наяву”, яка проходила у “Довженко-Центрі”), кінокритик, член міжнародної федерації кінопреси FIPRESCI. Вже після 24 лютого разом із кінознавицею Аксинією Куріною і російським кінокритиком Антоном Доліним, брав участь у написанні циклу публікацій, присвячених фільмам українських авторів, на Meduza.

Нагадаємо, що 2 листопада Держкіно відсторонило Олену Гончарук від виконання обовʼязків в.о. генеральної директорки “Довженко-Центру”, і призначило натомість Юлію Каждан, котра раніше займалася бухгалтерським обліком і заснувала кінологічний центр.

Нове призначення у суспільстві не сприйняли. За даними з відкритих реєстрів Каждан є керівницею та засновницею двох юридичних фірм – “Каждан і партнери” та “ДЖУЛІЯ-К”, а також засновницею та керівницею Кінологічного Центру “Erste Hund”, що надає послуги дресирування собак, готелю для чотирилапих та зоопсихологів. Єдине, що поєднує Каждан із кіно – це спільний корінь зі словом кінолог, жартували у соцмережах.

Також з’ясувалося, що фірми Каждан фігурували у кримінальних провадженнях.

Фото: Відкриті джерела