Тому обслуговування кондиціонера здається надто складним, але чи так це? 

Поломки, яких можна уникнути

Обслуговування цього пристрою можна порівняти з доглядом за зимнім взуттям. Якщо регулярно видаляти бруд та влаштовувати сушку чоботів – вони прослужать роки, а при нехтуванні цими процедурами – зіпсуються за рік. Так і з чисткою кондиціонера

Основними проблемами з обслуговуванням є: забивання фільтрів, нестача фреону, засмічення теплообмінників, знос вентилятора та проблеми з компресором. Що ж зробити для подовження життя кондиціонера?

  • Замінювати або очищати фільтри. Фільтри кондиціонера допомагають очищати повітря у кімнаті від пилу або інших забруднень, і, якщо їм самим не проводити чистку, результатом буде забивання. Це призводить до важкості повітря і великого навантаження на пристрій, від чого він швидше зношується. 
  • Перевіряти рівень та стан хлодогенту (фреону). Без цієї рідини кондиціонер не буде охолоджувати приміщення. Витікання фреону – результат зносу з’єднань або пошкоджень труб. Цього допоможе уникнути вчасна перевірка або заправка. 
  • Моніторити конденсатні лінії та їх промивання. Робота пристрою полягає не тільки в піклуванні про чистоту повітря в кімнаті, а й про вологість, при прибиранні якої відбувається конденсація і її виведення спеціальними лініями. Проте, при поломці, рідина може затримуватися у дренажному піддоні кондиціонера і не витікати на зовні, спричиняючи неприємний запах і бактерії всередині пристрою, які далі просочуються у приміщення.
  • Слідкувати за роботою вентилятора. Ті читачі, що мають комп’ютер або ноутбук, розуміють, наскільки він важливий і для чого потрібний. Зношення або забруднення вентилятора може призвести до поломки кондиціонера і погіршення циркуляції повітря в кімнаті.
  • Регулярне обслуговування компресора. Ця частина пристрою головна, бо відповідальна за стиснення охолоджуваного газу та циркуляцію всередині системи. Зупиняється “серце” – і “організм” перестає працювати, тому за компресором так важливо доглядати. 

Що краще: самостійний догляд за кондиціонером або робота професіоналів?

Діагностика та обслуговування цього пристрою відбувається в кілька етапів: очищення фільтрів та інших частин за допомогою продування паром (спеціальний тиск та температура знищують паразитів, грибок і увесь бруд, що знаходиться всередині), антибактеріальна обробка, мийка теплообмінника (частина кондиціонера, що відповідає за теплообмін повітря та випарника) та заправка фреоном.

В сучасних пристроях зі спліт-системами є внутрішній та зовнішній блоки для більшої зручності при їхньому розборі та обслуговуванні, тому власникам можна проводити чистку самостійно, за бажанням.

Замінити машину з паром на пилосос, антибактеріальну обробку на щітку та антисептик, а мийку теплообмінника на ганчірку та мило, – і все. Проте де гарантія, що всі бактерії будуть видалені? Навіть дорогі засоби для очищення кондиціонерів не забезпечують повне знищення, не кажучи вже про небезпеку контакту з умовними легеневими глистами, якими дихати зовсім не бажано. 

Чисте повітря – запорука здоров’я

Сучасний кондиціонер – не тільки забавка та заміна віяла, а й інструмент для покращення здоров’я. Якщо звернутися до професіоналів, які турботливо доглядатимуть за пристроєм, він прослужить роки та очищатиме, зволожуватиме і балансуватиме повітря в приміщенні. Це допоможе людям з захворюваннями дихальних шляхів або родинам почуватися комфортно протягом будь-якого сезону.