Накопичення жиру на фільтрах є легкозаймистим, що може спричиняти часті загоряння. За статистикою, 93% пожеж виникають через недотримання елементарних правил безпеки. Регулярне очищення вентиляційних систем запобігає усім непотрібним ризикам.

Функції системи вентиляції на професійній кухні

З економічних міркувань вентиляційні системи повинні бути побудовані таким чином, щоб температура та вологість навколишнього середовища постійно підтримувалися.

Системи вентиляції необхідні, оскільки:

  • прилади, які використовуються на професійній кухні, виділяють велику кількість тепла через конвекцію та випромінювання;
  • під час приготування їжі та миття посуду утворюється велика кількість вологи;
  • повітря забруднюється неприємними запахами, парами масел і газоподібними продуктами згоряння;
  • у складських приміщеннях необхідно оновлювати повітря і підтримувати нормальну температуру.

Використання палива з низьким рівнем викидів забруднюючих речовин є пріоритетним, оскільки вентиляційна система не може повністю запобігти вдиханню працівниками газів, присутніх у повітрі.

Жири та олії, які осідають на поверхні обладнання та вентиляційних каналах, сприяють розмноженню бактерій, утворенню цвілі та погіршенню якості кухонних приладів. Усунення жирових забруднень — це одна з найважливіших функцій вентиляції на професійних кухнях. 

Значна кількість парів — є основною причиною вологості в закладах. Пар шкодить здоров’ю та самопочуттю працівників (ускладнене дихання, зоровий дискомфорт, ревматичні захворювання тощо). 

Найпоширеніші функції вентиляційної системи промислових кухонь:

  • запобігати поширенню кухонних запахів;
  • не допускати надмірного підвищення температури;
  • зменшити надмірно високу вологість повітря;
  • усунути запахи з кухні;
  • ліквідувати забруднюючі речовини.

Таким чином створюються найкращі умови, що гарантують більший комфорт і кращі гігієнічні умови на робочому місці.

Легке очищення вентиляційної системи

Відсутність технічного обслуговування може призвести до багатьох незручностей. Пристрої та елементи систем вентиляції повинні піддаватися легкому очищенню.  Брудна система змушує вентиляцію працювати під напругою, споживаючи більше енергії. Чистка витяжних зонтів та вентиляційних каналів має проводитися кожен 1-3 місяці

Щоб забезпечити вільний потік повітря, регулярно очищайте канальні вентилятори в системі вентиляції від пилу та бруду.

Щоб зменшити кількість потрапляння забруднень у вентиляційні канали можна встановити гідрофільтри. Вони використовуються для безпечного видалення масляних відходів з вентиляційних систем. Планова чистка гідрофільтра повинна проводитися щотижня або щомісяця (в залежності від частоти використання). 

Якщо вам необхідна чистка вентиляції в ресторані, – зверніться до професійної допомоги. Обслуговування вентиляції в ресторані включає перевірку стану всіх компонентів, виявлення та усунення можливих несправностей. Сюди входить перевірка електричних компонентів, заміна пошкоджених деталей і забезпечення оптимальної роботи всієї системи.

Щоб уникнути штрафів та інших неприємностей дотримуйтесь вищеперерахованих правил. Це допоможе зберегти ефективну та безпечну роботу вентиляційної системи на професійній кухні та знизить ризик виникнення проблем.