Унаслідок обстрілу української столиці 10 жовтня був пошкоджений, окрім червоного корпусу, також жовтий корпус університету імені Тараса Шевченка, у якому розміщений Інститут філології (бульвар Шевченка, 14). У виші навели лад у розтрощених кабінетах та запевняють, що кафедри російської філології у них немає. Студенти стверджують протилежне.

Після обстрілів 10 жовтня професорка Навчально-наукового інституту філології КНУ Лада Коломієць у своєму Facebook повідомила, що рашисти «денацифікували» кафедру російської філології та опублікували фото з розтрощених кабінетів.

Натомість Навчально-науковий інститут філології КНУ імені Тараса Шевченка публікує пост про те, що інститут «оговтався від терористичного акту російської федерації 10 жовтня та навів лад у кабінетах», підкріплюючи його відповідними фотографіями.

Іншим постом Інститут заперечує існування такої кафедри у стінах університету, не уточнюючи деталей.

«Повідомляємо, що в нашому Інституті немає кафедри російської філології. Наш колектив плекає український дух, тому русскій мір прийшов не в гості до Булгакова чи на кафедру російської філології, а він посягнув на українське слово, культуру та місце, де виховуються патріоти, де працюють інтелектуали», — відхрещуються в Інституті філології КНУ.

У коментарях до своїх постів ректор КНУ імені Шевченка Володимир Бугров роз’яснює, що колишня кафедра російської філології з березня має назву кафедри східнослов’янської філології та інформаційно-прикладних студій.

Проте не всі погоджуються із запереченнями Інституту філології та ректора КНУ: нагадують, що студенти на кафедрі досі навчаються за освітньою «Російська філологія»; нагадують також про існування щорічної конференції з назвою «Мова і культура – Язык и культура» та наявність російськомовного видавничого дому Дмитра Бураго, засновником якого є виш. Жодної відповіді на ці закиди від вишу не надійшло.

 

Так чи інакше, кафедра російської мови усе-таки і далі діє та навчає студентів, попри заперечення керівництва та структурного підрозділу. Сподіваємося, невдовзі з’явиться більше деталей, чому кафедра російської мови продовжує діяти в головному виші країни на 8 році російсько-української війни.

Фото: Фейсбук