Ймовірна причина обвалу балконів в будинку на Половецькій, 14, у Києві — це зношеність металевих конструкцій. Відповідальність за технічний стан цих конструкцій несуть власники квартир — про це в ефірі програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ» повідомив Петро Романюк, перший заступник директора районної керуючої компанії.
Мешканці будинку повідомили знімальній групі телеканалу «Київ», що неодноразово зверталися до комунальних служб з повідомленнями про аварійний стан одного з балконів — вперше це було ще 3 роки тому. За словами Романюка, оскільки балкон відносять до площі квартири, то відповідальність за його стан повністю лежить на власниках.
За словами Романюка, власник балкону затягнув з реконструкцією, тому мешканці квартир на нижніх поверхах, чиї балкони постраждали від падіння, можуть отримати компенсації.
«Сьогодні вони повинні (постраждалі з нижніх поверхів – ред.) звернутися до нас, як управляючої компанії, і до власників тих поверхів, з яких ці конструкції падали, з питанням розглянути можливість відшкодування і приведення їхніх балконів до попереднього стану. Насправді це дуже дороговартісні роботи, перед тим, як їх починати, потрібен проект… мій досвід говорить про те, що це можуть бути сотні тисяч доларів» — зазначив він.
Зазначимо, що за однією з версій, балкони обвалилися через незадовільний стан одного з них, який був незаскленим. При цьому проект будинку не передбачає засклення в принципі.
Попри це, якщо буде доведено, що квартира з аварійним балконом була приватизована, всю відповідальність, швидше за усе, нестиме її власник. Також необхідно буде провести будівельно-технічну експертизу, аби точно встановити причини інциденту — каже Сергій Войченко, адвокат, кандидат юридичних наук.
«Поки що все говорить про те, що відповідальність нестимуть власники цієї квартири, які не належному стані її утримували. Питання того, що були чи не були гроші на це — не цікавить нікого, бо якшо у вас є власність, за вами обов’язок за нею слідкувати» — зазначив він.
За словами юриста, власник аварійного балкону міг би спробувати домовитися з власниками нижніх балконів про компенсації, в інакшому випадку йому доведеться нести судові витрати у випадку майбутніх судів.
Як ми повідомляли, припис господарям квартири щодо стану балкону та необхідності вжити заходів був виписаний 16 квітня цього року обслуговуючою організацією ЖЕКу «УЦУН».
Фото: ДСНС