Про Олександра Бондаренка розповіли в спецпректі «Дебальцеве» телеканалу «Київ».
Олександр Бондаренко родом зі Слов’янська. Коли в місті почалися перші обстріли – без вагань вирішив пітити до лав добровольчого батальйону «Донбас». Однак зробити це виявилося не просто, зокрема через східне походження чоловіка.
Олександр розповів, що відбирали до батальйону за опитуваннями та первинними ознаками. Його записали в списки, однак в автобус не пускали. А потім була команда, щоб усі записані сідали до транспорту. Тоді чоловік сам заліз до автобусу.
У батальйоні чоловік отримав прізвисько – «Бондар», від його прізвища.
На війні Олександр Бондаренко з літа 2014-го. Знаковим для нього став бій за Вуглегірська 31 січня 2015 року. Чоловік називає його першим серйозним.
«Їхали ми вчотирьох, та з машини вийшов тільки я. А хлопці загинули. Троє людей померли», – розповів Олександр.
Тоді їх обстріляли з кулеметів та мінометів. Та чоловік зазначає, що в більшості винна була паніка, адже в них був перший бій.
Олександр отримав поранення руки, обличчя та компресійний перелом шийного хребця. У стані шоку та на адреналіні вибрався з машини й кюветом виходив із засідки, у яку потрапили українські військові.
Під час свого виходу із засідки, Олександр врятував 18-річного хлопця. Та все ж чоловік картає себе, що не зміг допомогти іншим.
«Найстрашніше – це хлопці. Образа та злість на себе самого, адже вони загинули, а ти живий залишився. Вважаю це своєю провиною. Тоді треба було інакше вчинити. Знайти якусь техніку та врятувати хоча б командира відділення», – наголосив Олександр.
Зараз психічний стан чоловіка в нормі – допомогла тривала робота з психологом і реабілітаця. Та раніше бувало всяке. Олександр згадав ситуацію, коли ночував у знайомого, а на ранок його знайшли в шафі, у маленькому відділі для ковдр. Друзі розповіли, що Олександру щось наснилося, він кричав та сам заховався в шафу.
Та все ж Олександр розповів, що на війні було й хороше – там він зміг знайти другу родину.
«Батальйон – це дуже велика сім’я. Тобто дуже багато друзів. Куди не поїдеш, у будь-яке місто України, всюди знаходиться якийсь співслужбовець, який готовий прийняти тебе в гості, щоб просто провідати. Це сім’я. Величезна підтримка», – розповів Олександр.
Нагадаємо, у спецпроекті «Дебальцеве» на телеканалі «Київ» розповідають про військових героїв, які тримали оборону в період із 21 січня до 18 лютого 2015 року за Дебальцівським плацдармом.
Фото: скріншот