Про це в етері КИЇВ24 розповіла радниця заступника голови КМДА Юлія Грамотна.

За словами радниці, у Києві існують чотири програми енергонезалежності, які можуть стосуватися різних категорій.

Зокрема —  програма “70/30”. За словами Грамотної, це конкурс, в якому можуть брати участь ОСББ та ЖБК.

Тобто ті, де є організований власник і юридична особа.

Також є програма — “Капремонти”. Там можуть брати участь усі без винятку будинки, зокрема ті, де юридична особа не створена.

Головне, аби мешканці (будинку — ред.) прийняли (відповідне — ред.) рішення.

Є програма часткової компенсації та револьверний фонд. За словами радниці, всі ці програми можуть комбінуватися.

Люди можуть поєднувати ці програми, якщо ОСББ не має одночасно коштів, і вони планують їх збирати, вони можуть скористатися позикою чи кредитом револьверного фонду для того, щоб взяти участь у програмі “70/30”.

Варто зазначити, що міські програми орієнтовані винятково на багатоквартирні будинки. Для приватних садиб, яких набагато менше у Києві, працюють національні програми, фонди енергоефективності, додає Грамотна.

Опалювальний сезон у Києві

Сьогодні, 14 жовтня 2024 року, Київ розпочинає опалювальний сезон для лікарень, шкіл, дитячих садків та інших закладів соціальної сфери міста. Як зазначив Віталій Кличко, житлові будинки розпочнуть підключати, коли середньодобова температура опуститься до 8 градусів тепла протягом трьох діб та зберігатиметься тенденція до похолодання.

Нагадаємо, мер Києва розповів 23 вересня 2024 року в етері телеканалу КИЇВ24, що столиця вже готова до опалювального сезону.