Лікарі Києва надають медичну допомогу усім хворим, які її потребують. Зокрема, проводять операції онкохворим, повідомив мер Києва Віталій Кличко під час онлайн-брифінгу 18 грудня.
За його словами, лікар ухвалює рішення про проведення певної операції пацієнту і те, чи є вона невідкладною.
«Лікар оцінює стан пацієнта і ухвалює рішення, чи потрібна операція негайно, чи можна її зробити згодом. Навіть, якщо життю людини нічого не загрожує, але операція попередить тяжкі наслідки для здоров’я та реабілітації, – її обов’язково зроблять. Наприклад, хірургічні втручання з ендопротезування. З одного боку хворий суглоб, що потребує заміни, не становить загрози для життя. А з іншого – постійний біль та неможливість вільно рухатися призводить до страждань. Тож таких пацієнтів оперують», – зазначив Віталій Кличко.
Мер уточнив, що онкологи також працюють в звичному режимі. За 9 місяців цього року в Київському міському онкоцентрі пролікували понад 24 тисячі пацієнтів. Провели понад 4700 операцій. Хворі й надалі отримують хіміо- та променеву терапію.
Графік роботи столичних нейрохірургів та кардіохірургів теж не змінився. Від початку 2020 року у Києві провели близько 2000 втручань на серці. При цьому лікарі застосували найбільш сучасні технології.
«Наприклад, на базі Олександрівської лікарні зробили 20 операцій з імплантації аортального клапану без розрізу грудної клітини – через стегнову артерію. Ця вартісна процедура – ціна одного клапана – 900 тисяч гривень – для киян була безкоштовною», – підкреслив міський голова.
Крім того, кілька днів тому в Олександрівській лікарні, вдруге у цьому році, успішно пересадили механічне серце.
«Зазначу, що вартість такого «нового серця» – понад 4 мільйони гривень. Але для пацієнта операція була безкоштовною – за рахунок міської програми «Здоров’я киян». Сьогодні пацієнт під пильним наглядом та опікою лікарів і почувається добре», – додав Віталій Кличко.
Фото: Фейсбук