Про це в етері КИЇВ24 розповів провідний міколог Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного Національної академії наук України Микола Придюк.

Якщо ви не знаєте грибів, варто обмежуватись трубчастими грибами, як маслюк, білий гриб тощо. Серед них в Україні смертельно отруйних немає, тому ризик отруїтися — мінімальний.

Микола Придюк наголошує, що обробляти зібрані гриби треба якнайшвидше або щонайменше – покласти їх у холодильник і протягом доби зварити.

Треба обов’язково гриби відварювати. Не брати старих грибів, бо вони швидко починають псуватися і можна отруїтися. Не брати гриби біля трас, у межах міста або де є великі хімічні виробництва.

За словами провідного міколога, треба дуже обережно купувати гриби на ринках.

З обережністю ставитися до покупки грибів на ринках. Ви не знаєте, чи ці гриби свіжі. Сумніви можуть бути щодо того, хто їх збирав і чи не переплутав їх з отруйними. 

Старт сезону грибів та отруєнь

В Україні разом із сезоном дощів розпочався і сезон грибів, який триватиме до кінця листопада.

Разом з тим, збільшились випадки отруєнь. Зокрема вчора, 7 жовтня, жителька Хмельниччини потрапила до реанімації після вживання грибів. Про такий випадок повідомили у пресслужбі Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

61-річна мешканка Кам’янеччини їла сироїжки та мухомори. За кілька годин їй стало погано. В обласному центрі профілактики хвороб зазначили, що причиною отруєння стало вживання грибів без попереднього відварювання, жінка їх просто посмажила. Того ж дня жінку ушпиталили.

Вже 8 жовтня її перевели до терапевтичного відділення.