Про це повідомили на офіційному сайті Укргідрометцентру.

За даними синоптиків, до кінця доби 11 лютого в Києві утримуватиметься ожеледь, а на дорогах – сильна ожеледиця. Оголошено І рівень небезпечності, жовтий.

Синоптики прогнозують таку ж погоду й 12 лютого: ймовірні пориви вітру 15-20 м/с, хуртовини, на дорогах снігові замети, ожеледиця, уночі значний сніг.

До слова, на онлайнових порталах прогнозу погоди, передбачають, що 16 лютого Київ чекає до -27°С.

На сайті Sinoptik.ua прогнозують похолодання до 24 градусів морозу на 16-17 лютого. Далі почне трохи теплішати.

А от на Gismeteo пронозують, що найхолодніше буде 17 лютого. За даними синоптиків, температура в середу може опуститися до -27°С

З огляду на прогнози синоптиків, у Департаменті муніципальної безпеки закликали киян бути обережними та дотримуватися порад під час ожеледиці.

Поради водіям:

  • потрібно дотримуватися швидкісного режиму, дистанції та відмовитися від ризикованих маневрувань, які при несприятливих погодних умовах можуть привести до створення аварійних ситуацій;
  • при наближенні до пішохідних переходів та місць розташування дитячих установ знижуйте швидкість до мінімуму;
  • не забувайте увімкнути габаритні вогні чи протитуманні ліхтарі;
  • в умовах погіршення погодних умов із інтенсивним випадінням снігу та ожеледицею на дорогах не використовуйте автотранспорт із літніми шинами.

Поради пішоходам:

  • ходіть не поспішаючи, ноги злегка розслабте і трохи зігніть у колінах, та ступайте на всю підошву;
  • не тримайте руки в кишенях – це збільшує можливість не тільки падіння, але і важких травм, особливо переломів та струсів мозку. Розмахуйте руками в такт ходьби – так краще утримати рівновагу;
  • при порушенні рівноваги під час ходьби в ожеледицю – спробуйте швидко присісти, це найбільш реальний шанс утриматися на ногах;
  • будьте уважні й на тротуарі – автомобіль може занести або водій може вчасно не загальмувати;
  • враховуйте, що гальмівний шлях на слизькій дорозі збільшується у 4-5 рази.

Пішоходам під час ожеледиці також необхідно бути особливо уважними на проїжджій частині – переходити дорогу лише у визначених місцях на дозволений сигнал світлофора.

Нагадаємо, наразі в Києві працює 486 одиниць основної і додаткової спецтехніки для ліквідації наслідків негоди. Водночас задіяні 539 працівників у складі 77 бригад із ручного прибирання. Окрім цього, через негоду зачинені школи та дитсадки.

Фото: unsplash