Її керівницю Оксану Датій викрили на багатомільйонних схемах збагачення.

Обшуки 1 лютого провело Державне бюро розслідувань.

Слідчі досліджують спосіб життя Оксани Датій, який не відповідає рівню її офіційних доходів: вона має три квартири в Києві загальною вартістю приблизно $1 мільйон, будинок поблизу Києва вартістю приблизно $200 тисяч, дві автівки вартістю приблизно $150 тисяч.

Одна її машина вартістю приблизно $100 тисяч записане на її особистого водія, доходи якого за останні роки склали не більше $8 тисяч. Також жінка користується дорогими прикрасами, виключно дорогим брендовим одягом, золотими годинниками та іншими елітними речами. Загальна сума встановлених необґрунтованих активів посадовиці складає близько $1,4 мільйонів.

Під час обшуків у неї знайшли $158 тисяч, 530 тисяч грн та €2,2 тисячі, елітні годинники, автомобілі та інше.

Державне бюро розслідувань розповіло, що Оксана Датій паралельно очолює Комісію з питань зупинення реєстрації податкової накладної. Вона разом з іншими членами комісії за гроші приймала рішення про відповідність (або невідповідність) критеріям ризиковості платників податків.

Крім того, через своїх довірених осіб вона займалась схемою щодо штучного завищення валових витрат деякими підприємствами. До тіньового обігу потрапляло понад 15 мільярдів гривень.

В іншому епізоді керівництво столичної податкової причетне до схем незаконного отримання відшкодування податків, у тіньовий обіг потрапило понад 30 млрд грн.

Згодом очільник фракції «Слуга народу» Давид Арахмія прокоментував обшуки низки осіб та структур, пообіцявши звільнення всього керівного складу митниці.

Фото: Відкриті джерела