Про це пише Politico.

Попередник Прево, Папа Франциск, боровся зі зростаючими розбіжностями в церкві, розколотій за географічними та ідеологічними принципами. Традиціоналісти, які продовжували вважати, що церква — це насамперед західний інститут, протистояли мільйонам нових католиків, які з’явилися за межами Старого континенту, а також прогресистам, які прагнули того, щоб церква адаптувалася до сучасного ліберального світу, йдеться в матеріалі.

Хоча Франциск і домігся певних успіхів, його спроби догодити всім призвели до теологічного хаосу і викликали запеклу консервативну опозицію, а також опір ветеранів Ватикану, яким не подобалися його реформи.

«Як власник подвійного паспорта, він ідеальний понтифік на цей час», — сказав папський історик і викладач Оксфордського університету Майлз Паттенден.

69-річний чоловік, який народився в Чикаго, провів більшу частину свого духовного життя за кордоном як місіонер і вчитель у Перу. Politico з посиланням на джерело у Ватикані пише, що під час конклаву європейці та американці погодилися підтримати його як компромісного кандидата після того, як фаворит П’єтро Паролін, головний дипломат Святого Престолу, не зміг здобути необхідну кількість голосів.

Спостерігачі з Ватикану вважають, що Прево дотримуватиметься традиції Франциска.

«Те, що він сказав у своєму зверненні, показує, що він буде продовженням Франциска, оскільки він робив акцент на солідарності та маргіналізації. Очевидно, він не буде таким самим, але він буде в традиціях Франциска», — сказав колишній директор Інституту католицьких досліджень при Католицькому університеті Америки Стівен Шнек.

«Він не францисканець — він близький до Франциска, але він не справжній наступник Франциска, яким був би Тагле [кардинал Луїс Антоніо Тагле]», — вважає історик Паттенден.

Кардинали вирішили, що після Франциска їм потрібен «ефективний Папа», який «зможе всім керувати і відновити хоч якийсь порядок у часом хаотичних операціях, які залишив після себе Франциск».