Про це пише видання  The Sofia Globe.

Зазначається, що пропозицію подолати вето було ухвалили 161 голосом «за». Натомість 55 депутатів проголосували «проти».

У матеріалі згадується, що раніше цього тижня президент Болгарії Румен Радев наклав вето на ратифікацію угоди про передачу старих БТР Україні. Він сказав, що депутати не розглянули усі можливі способи їхнього використання. На його думку, бронетранспортери могли б бути більш потрібними для поліції або пожежних частин.

Відомо, що Конституція Болгарії надає голові держави обмежене право вето, дозволяючи президенту повертати закони до Національних зборів для подальшого обговорення. У свою чергу парламент може скасувати вето президента простою більшістю голосів або прийняти вето та переглянути ветовані положення.

З моменту вступу на посаду в січні 2017 року Радев вільно використовував владу, і це було його 34-е вето. Національна асамблея скасовувала вето в майже усіх випадках , окрім п’яти.

Раніше прем’єр-міністр Болгарії Ніколай Денков висловив впевненість, що більшість у парламенті відхилить вето, накладене президентом країни Руменом Радєвим на угоду про постачання Україні 100 одиниць бронетехніки.

Нагадаємо, у серпні 2023 року уряд Болгарії схвалив постачання в Україну бронетранспортерів. Йдеться про схвалення проєкту угоди між МВС і Міноборони України про безоплатне надання бронетранспортної техніки.