Про це передає угорське медіа Index.
Уряд Угорщини на своєму першому квітневому засіданні ухвалив рішення про вихід країни з Міжнародного кримінального суду, і віцепрем’єр Жолт Шем’єн подав у парламент відповідний законопроєкт. Тепер країна денонсує дію Римського статуту в країні після 23 років членства в МКС.
Угорський уряд заявляв, що суд відхилився від своєї первісної місії та перетворився на політичну організацію. Як приклад наводили ордер на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу. Його видали, бо Нетаньягу підозрюють у геноциді в Газі.
«Тепер, коли Національні збори проголосували за це, моє завдання — повідомити генерального секретаря ООН про цей крок […]. Звичайно, ми вже підготували список, і щойно рішення Національних зборів набуде чинності, буде підписане президентом та оприлюднене, я негайно надішлю листа генеральному секретарю ООН», — сказав Сіярто.
Нагадаємо, Угорщина підписала Римський статут Міжнародного кримінального суду і ратифікувала його. Тобто Угорщина формально схвалила статут, але не змінила законодавство для його впровадження.
Розмови про вихід з МКС велися в Будапешті ще одразу після інавгурації Дональда Трампа як президента США. Відтоді уряд чекав дій Трампа стосовно суду. І коли Трамп заявив, що накладе санкції на Гаазький суд через ордер на арешт премʼєр-міністра Біньяміна Нетаньягу, «угорський уряд сприйняв це як зелений сигнал».
Коли до Угорщини у квітні приїхав ізраїльський премʼєр. Будапешт не виконав ордер на його арешт.