В понеділок, 23 травня, в Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі відбулося засідання Синоду Православної Церкви України. На ньому було ухвалено декілька рішень, повідомляє прес-служба.

Зокрема, Синод просив Епіфанія звернутися до уряду про передачу одного з храмів Києво-Печерської лаври.

Синод також просив Предстоятеля звернутися до Кабінету міністрів України з клопотанням про передачу одного з храмів Верхньої Лаври та окремих її приміщень у користування для звершення богослужінь і ведення монастирської діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської УПЦ (ПЦУ)” — йдеться в повідомленні.

Крім того, Синод постановив утворити чоловічий монастир “Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра” у складі української церкви.

Враховуючи особливе значення Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, як святині всеукраїнського та світового значення, з метою подолання наслідків неканонічного підпорядкування цього монастиря владі Московського Патріархату, на пропозицію Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, Синод вирішив утворити у складі релігійного об’єднання Української Православної Церкви (Православної Церкви України) релігійну організацію «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра (чоловічий монастир) Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», затвердив її Статут та визначив, що вона має безпосереднє пряме підпорядкування Предстоятелю Православної Церкви, як своєму Священноархімандриту (настоятелю)” — вказано в повідомленні.

Раніше відбувся Синод УПЦ МП: московська церква в Україні залишилася вірною РПЦ.

Фото: Фейсбук