Про це заявив речник Пентагону Пат Райдер, слова якого наводить журналіст «Голосу Америки» Остап Яриш.

За його словами, цей пакет, зокрема, включатиме засоби протиповітряної оборони.

Так само, як ми робили в минулому, ми можемо діяти протягом декількох днів… Пакет допомоги, ймовірно, включатиме такі речі, як протиповітряна оборона та артилерійські засоби, — зазначив Райдер.

Politico також повідомляє, що США готуються швидко затвердити новий пакет військової допомоги для України, оскільки Конгрес скоро схвалить закон про підтримку України.

Видання пише, що йдеться про артилерію і засоби протиповітряної оборони. Інші джерела Politico вказують, що адміністрація президента Джо Байдена ще не ухвалила остаточного рішення про те, наскільки великим буде транш військової допомоги й що в ньому буде.

Але чиновники Міністерства оборони працюють над створенням пакета американського обладнання, яке можна буде швидко пройти через бюрократичний процес, щойно закон буде ухвалено та підписано президентом, — йдеться у матеріалі.

У Politico зазначили, що частина американського озброєння вже розміщена на складах по всій Європі й може бути негайно перевезена в Україну. Деяка техніка може потрапити в Україну за лічені дні, а іншій можуть знадобитися тижні.

Нагадаємо, що сьогодні, 19 квітня, Палата представників США провела процедурне голосування за чотири законопроєкти про іноземну допомогу, зокрема й Україні.

Це дозволяє винести законопроєкти на розгляд Палати, який, як повідомляла журналістика Голосу Америки Катерина Лісунова, розпочнеться вже завтра. Імовірно, «український» акт розглядатимуть першим. Початок процедури ухвалення проєктів законів — о 20:00−20:30 за київським часом.