Про це йдеться на сайті Палати представників США.

За підтримку процедури проголосували 316 членів нижньої палати Конгресу США, проти висловились 94. Для ухвалення рішення було достатньо простої більшості у 218 голосів.

Це дозволяє винести законопроєкти на розгляд Палати, який, як повідомляла журналістика Голосу Америки Катерина Лісунова, розпочнеться вже завтра. Імовірно, «український» акт розглядатимуть першим. Початок процедури ухвалення проєктів законів — о 20:00−20:30 за київським часом.

Нагадаємо, що до останнього законопроєкту про допомогу Україні в Конгресі США внесли вже 137 правок. Майже всі вони, окрім двох, внесені членами Республіканської партії США.

Так, з-поміж іншого республіканці запропонували:

  • заборонити президенту США в односторонньому порядку списувати борг України (за цим законом допомогу від США пропонується надавати у кредит, із можливістю його списання президентом у майбутньому);
  • заборонити використання виділених коштів на виплати урядом України зарплат та пенсій своїм держслужбовцям;
  • виділити лише 2% коштів доти, доки Конгресові не буде подано комплексну стратегію, «яка визначає стратегічні цілі такого фінансування та те, як ця місія буде виконана»;
  • перш ніж витратити будь-які кошти для України, президент США повинен засвідчити, що союзники по НАТО виконують зобов’язання щодо виділення 2% свого ВВП на оборону.