Про це йдеться у заяві Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ).

Зазначається, що її ефективність становить 82% при двох дозах. Вакцинуватись рекомендують людям, які старші за 18 років і мають високий ризик зараження.

Нині очікується, що це сприятиме більшому своєчасному доступу до вакцини там, де виникає гостра її потреба. У результаті це має стримати спалах віспи.

Оцінка ВООЗ для попередньої кваліфікації ґрунтується на інформації, яку надав виробник Bavarian Nordic A/S, та перевірці Європейського агентства з лікарських засобів, органу, який реєструє цю вакцину.

Що відомо про мавпячу віспу

У Міністерстві охорони здоров’я України повідомили, що віспа мавп, яку ВООЗ вирішила називати mpox, є захворюванням, подібним до натуральної віспи, викликаним вірусами родини поксвірусів. За симптомами вона нагадує натуральну віспу. Захворювання передається через тісний фізичний контакт із висипом на тілі інфікованої людини, а також через кашель, чхання або контакт з одягом, постільною білизною та рушниками, які використовував хворий. Заразитися можна і від інфікованих тварин.

У ВООЗ була оголошена надзвичайна ситуація через спалах хвороби в Африці.

Водночас у серпні повідомляли, що в Україні не зареєстровано випадків захворювання на мавпячу віспу.

За словами головного санітарного лікаря України Ігоря Кузіна, ризики поширення віспи мавп в Україні оцінюються як «доволі низькі», оскільки наразі відсутнє транспортне та авіасполучення з африканськими країнами, де зафіксовано спалах вірусу.