Сьогодні, 16 липня, під Верховною Радою проходить акція протесту проти мовного законопроекту Максима Бужанського з партії «Слуга народу», який депутати напередодні вирішили не розглядати. Відповідний стрім з місця події веде «Громадське ТБ».

Учасники акції тримають плакати з надписами “Заважає мова – геть до Ростова“, “Руки геть від української мови”, “Ні русифікації”, “Слово=зброя, українське слово=українська зброя”, “Нас єднає мова”, “Мова – це зброя”, “Кажи мовою, а не ляпай язиком”, “Зупини лінгвоцид” та інші. “Громадське радіо” опублікувало в своєму Твітері фотографії плакатів протестувальників.

Законопроект депутата Бужанського має на меті дозволити представникам національних меншин здобувати загальну середню освіту рідною мовою до 2023 року. Громадські та культурні діячі критикують цю ініціативу, оскільки вона означатиме повернення до шкільного навчання російською мовою.

Таким чином, протестувальники вважають, що питання мови в Україні штучне і розпалює ворожнечу. Зокрема, голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров переконаний, що законопроєкт Бужанського — це свідчення реваншу і прямого тиску на українське суспільство.

Нагадаємо, наприкінці червня Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики відхилив законопроєкт Бужанського. Попри це, 13 липня спікер Верховної Ради Дмитро Разумков давав доручення апарату Ради винести на голосування у Раді цей законопроєкт. Тоді планувалося, що його можуть розглянути 16 липня.

Фото: Громадське радіо