Про це в етері КИЇВ24 розповіла експертка з працевлаштування Тетяна Пашкіна.
Роботодавці вам не скажуть, що вас не беруть на роботу, бо ви – чоловік призовного віку. Вам скажуть, що знайшли кандидата, він живе ближче, працює краще і так далі. Тому довести, що вас дискриміновано навряд чи можливо.
Тетяна Пашкіна пояснила, що без письмового доказу з поясненням, чому саме вас не беруть на цю посаду, у вас не вийде довести факт дискримінації.
Навіть якщо вам це скажуть усно, то ніхто не буде підтверджувати це письмово. Ви не зможете притягнути роботодавця до відповідальності.
Мобілізація в Україні: останні оновлення
Нагадаємо, що електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста запрацював 18 травня. Цей інструмент покликаний цифровізувати, а тому й спростити військовий облік громадян.
Усі військовозобов’язані, призовники та резервісти віком від 18 до 60 років, повинні оновити свої дані до 16 липня цього року.
Уже вчора в київських ЦНАПах розпочала роботу нова послуга з оновлення даних військовозобов’язаних.
Якщо ж військовозобов’язаний не встигне оновити дані, на нього чекає штраф. До того ж 17 травня президент України Володимир Зеленський підписав закон про збільшення штрафів для ухилянтів. Цей закон посилить відповідальність за порушення мобілізації та військові правопорушення.
Окрім того, Кабінет Міністрів України затвердив нову форму військового квитка. Військово-облікові документи, оформлені до 16 травня, вважаються чинними до видачі документа нового зразка.