Вакцинація триває в усіх регіонах України, окрім Луганщини та Донеччини.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

За його словами, на сьогодні вакцинація триває в усіх регіонах України, окрім Луганщини та Донеччини. “Жодних нормативних, юридичних чи організаційних підстав для її припинення немає. Звісно, істотною перешкодою для вакцинації стає зменшення інфраструктури”, – каже Кузін.

Він додав, що в Україні за тиждень вакцинуються 50-60 тис. людей. Це дуже низькі показники, у порівнянні з довоєнними, адже тоді в Україні робили до 100 тис. щеплень щодня.

Крім того, до війни в Україні працювало 3,5 тис. пунктів щеплення, 500 центрів масової вакцинації і 1,4 тис. мобільних бригад для важкодоступних груп населення. Наразі не працює тисяча пунктів щеплень і стільки же мобільних бригад. 350 центрів масової вакцинації закриті з міркувань безпеки та через переорієнтацію медичних працівників. Українців щеплять лише двома вакцинами: CoronaVac і Pfizer.

“Вакцин Moderna та AstraZeneca у країні немає, і найближчим часом використовуватися вони не будуть, бо в нас вистачає перших двох”, – наголошує головний державний санітарний лікар.

Кузін додав, що додатково працюють бригади, які вакцинують внутрішньо переміщених осіб та людей, які живуть у віддалених районах у західному напрямку.

Фото: pixabay