Про це в етері КИЇВ24 розповів політолог Микола Давидюк.

Далі ми можемо побачити або протести, або внутрішні міжусобиці, або інші історії, які на внутрішньому рівні можуть бути. Як мінімум, вони 50 днів будуть зайняті виборами. Друге, це історія про те, що санкції діють, причому прямо.

Микола Давидюк наголосив, що частина політичних груп в Ірані не проти внутрішніх протистоянь та готова долучити до цього Захід.

Третє, серед тих, хто є бенефіціаром в Ірані, є частина політичних груп, які не проти робити внутрішні протистояння. Вони не проти потиснути руку Заходу, для них це перевірена історія.

Загибель президента Ірану: усі деталі

У неділю, 19 травня, низка інформаційних агентств повідомили про жорстку посадку вертольота, на борту якого перебував глава Ісламської Республіки Іран.

Рятувальна операція з пошуку вертольота тривала близько 12 годин. Згідно з повідомленнями ЗМІ, один із пасажирів гелікоптера, імовірно, виходив на зв’язок. Рятувальники виявили гелікоптер Раїсі за 30 кілометрів від селища Тавал, у провінції Східний Азербайджан. За попередніми даними, гелікоптер упав на гору і загорівся. Його виявили практично повністю згорілим.

Внаслідок авіакатастрофи загинув президент Ірану Ібрагім Раїсі та глава МЗС Хосейн Амір Абдоллахіан.

ЗМІ назвали смерть президента Ірану “загадковою”, а журнал Time навіть вирішив скласти свій “перелік підозрюваних”.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї затвердив першого віцепрезидента Мохаммада Мохбера виконувачем обов’язків президента країни.

Водночас очільники гілок влади Ірану вже визначили дату проведення дострокових виборів нового президента країни — 28 червня.