Кабінет Міністрів України подав до парламенту законопроєкт №6392, який скорочує період захисту жінок з дітьми від звільнення з ініціативи роботодавця. Відповідний документ зареєстровано на сайті Верховної Ради України.
Наразі стаття з Кодексу законів про працю України забороняє звільнення вагітних жінок та жінок з дітьми до трьох років. За поданим законопроєктом, захисний період пропонують скоротити до досягнення дитиною віку півтора року. Крім того, матерів та вагітних жінок дозволяється звільняти у разі ліквідації компанії чи підприємства. Наразі при ліквідації підприємства роботодавець зобов’язаний знайти жінці інше місце роботи.
Жінок з дітьми віком від 1,5 до 3 років пропонують захищати тільки від звільнень за умови скорочень та невідповідності займаній посаді. При звільненні з інших підстав (наприклад, тривала втрата працездатності або прогул) такого захисту для вищезгаданої категорії жінок не буде.
Крім того, пропонують позбавити будь-якого захисту від звільнення одиноких матерів з дитиною віком від 3 років. Наразі звільнення таких жінок за наявності дитини віком до 14 років або дитини з інвалідністю до 18 років з ініціативи роботодавця не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства.
Також, залучати жінок до позаурочних робіт, робіт у вихідні або святкові дні пропонують після досягнення дитиною віку півтора року замість трьох. До того ж, новий проєкт повністю скасовує статті КЗпП 174, 175 та 176, які категорично забороняють залучення жінок до роботи вночі та на шкідливих виробництвах. Обмеження, за версією Кабміну, стосуватимуться лише вагітних та жінок, які годують дітей.
Окремі новації можуть торкнутися всіх категорій працівників. Наприклад, у новій редакції пропонують викласти частину третю статті 40 КЗпП. Якщо зараз вона категорично забороняє звільнення з ініціативи роботодавця осіб, які перебувають у відпустці або на лікарняному, то після ухвалення законопроєкту така заборона пошириться лише на обмежений перелік випадків.
Фото: Фейсбук