Про це повідомив речник Державного департаменту Сполучених Штатів Америки Метью Міллер.
За його словами, у документі американська сторона побачила низку продуктивних кроків для подальшого завершення війни.
Отже, План перемоги, який представила Україна, — це не лише питання дій, які здійснюватиме вона. Це питання дій, які могли б вжити й інші країни світу.
Посадовець підкреслив, що він не оголошуватиме деталі плану перемоги, адже «сама Україна ще його не оприлюднила, а це виключно її право».
Але ми (США – ред.) взяли цей план, переглянули його, побачили в ньому низку продуктивних кроків. Ми будемо з ними (українцями – ред.) спілкуватися з цього приводу.
План перемоги України
Вперше Зеленський згадав про свій План перемоги ще влітку 2024 року. Президент зазначив, що його реалізація потребує швидких рішень партнерів, зокрема у період з жовтня по грудень 2024. Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив 24 вересня 2024 року, що запрошення України до НАТО є частиною Плану перемоги, який представить наша країна у США. Вже 30 вересня 2024 року Єрмак розповів про те, що план президента буде представлений українцям, але певні положення документа залишаться у секреті.
Водночас деякі західні лідери вважають, що План перемоги не матиме прориву, адже є лишень «списком побажань», а не стратегічною пропозицією.