Про це на брифінгу заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.
Він зазначив, що існує кілька причин, не точного діагностування коронавірусу за допомогою ПЛР-тестів.
“Це пов’язано з забором матеріалу, фізіологічними особливостями організму. Пов’язано, в тому числі з тим, де знаходиться вірус, коли беруть мазок для діагностики методом ПЛР”, – сказав Степанов.
Нагадаємо, в Україні очікується партія “Ремдесивіру” – препарату для лікування COVID-19. Перша партія препарату прибуде в Україну найближчим часом. ДП “Медичні закупівлі України” уклало договір про його закупівлю – буде доставлено близько 14 тис. флаконів. Загальна процедура закупівлі передбачає придбання 28 200 одиниць для лікування 4 700 госпіталізованих пацієнтів, хворих на COVID-19.
Не дивлячись на заяви ВООЗ про малу ефективність препарату, МОЗ акцентує, що “Ремдесивір” входить до клінічних протоколів з надання медичної допомоги для лікування коронавірусної інфекції і може застосовуватись лише у випадках, передбачених цим протоколом. Зазначено, що “Ремдесивір” широко застосовується для екстреного використання у таких країнах світу, як США, Японія, Австралія, країни ЄС (Франція, Іспанія, Хорватія, Румунія та ін.). Єдиним препаратом, який може бути дієвим при важкому перебігу хвороби, визнано «Дексаметазон».
Фото: піксабей