Кошти були отримані від уряду Іспанії для покращення екологічності.

Національна поліція розслідує можливу розтрату 60 мільйонів гривень в університеті Шевченка. Кошти заклад отримав у 2018 році у рамках «Кіотського протоколу», повідомляє Радіо Свобода.

За договором з Міністерством екології та природних ресурсів у 2018 році університет отримав 172 мільйони гривень на утеплення корпусів, закупівлю кондиціонерів та іншого обладнання. Зокрема, передбачався ремонт корпусів факультету кібернетики та механіко-математичного факультету за адресами Глушкова, 4-Д та Глушкова, 4-Є. Роботи мали тривати півроку.

Після цього керівництво університету розробило новий план робіт, який не був погоджений з Мінекології та урядом Іспанії, який виділяв на це кошти — повідомляє видання. У результаті частина проведених робіт жодним чином не покращували теплозбереження та екологічність, зокрема утеплення опорних колон фасаду будівлі. Вартість цих робіт оцінюють у 60 мільйонів гривень

Чи встановили правоохоронці підозрюваних у цій справі, поки невідомо.

Нагадаємо, «Кіотський протокол» є міжнародною угодою до Рамкової конвенції ООН, який передбачає зниження викидів парникових газів для розвинених країн та країн з перехідною економікою.

Фото: сайт КНУ ім. Шевченка