Про це пишуть PAP та Onet.

Речник Єврокомісії Тім Макфі повідомив журналістам, що до ЄК (Єврокомісії) надійшло прохання від польської влади. Польща просить про зустріч для обговорення постачання електроенергії Україні, якщо полякам не треба буде платити за викиди, які виробляє ТЕС.

Тім Макфі пояснив, що електроенергія, вироблена електростанціями в ЄС і доставлена до України, підпадає під звичайні правила Системи торгівлі викидами (ETS). Тобто електростанції повинні викуповувати квоти та платити за ці викиди.

За словами речника, ЄС хоче підтримати енергосистему України протягом майбутньої зими, але не хоче спекулювати щодо польської ідеї, оскільки не знає деталей. Він додав, що в ЄС є країни, які вирішили підтримати Україну постачанням вугілля для її енергостанцій.

Нагадаємо, що ідею виробляти електроенергію для України на власних вугільних теплоелектростанціях раніше висунув прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск. Він також запевнив, що спонукатиме європейських партнерів шукати “креативні рішення” та будь-які можливості допомогти Україні.

Імпорт електроенергії в Україну

Нагадаємо, що за останні два місяці імпорт електроенергії в Україну зріс у двічі. Про це повідомив директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко.

Водночас Україна має можливість імпортувати 1700 МВт електроенергії з європейських країн та намагається використати ці можливості. Лідером з імпорту наразі є Угорщина, а в Словаччині були ремонтні роботи, тому вона скоротила постачання.

Зазначимо, що за червень 2024 року в Україну було імпортовано більшу кількість електроенергії, ніж за весь 2023 рік. Це також найбільший місячний імпорт за 10 років. Про це повідомляє аналітичний центр DiXi Group з посиланням на дані Energy Map.