Про це сказав міністр внутрішніх справ і адміністрації Польщі Марчин Кервінський, інформує RMF24.

У повідомленні йдеться, що міністерство аналізує питання герметизації огорожі на польсько-білоруському кордоні. За словами Кервінського висновки цього аналізу будуть використані для визначення можливого розширення і підвищення ефективності огорожі.

Міністр вважає, що, на цю мить, огорожа”не виконує своєї функції” та порівняв його з “дірявим ситом”.

Згадайте, будь ласка, що говорили політики PiS (Право і Справедливість – ред.), коли будувалося це загородження. Мовляв, жоден нелегал не подолає цей бар’єр. Потім виявилося, що таких переходів багато.

За словами Марчина Кервінського спільно з комендантом Прикордонної служби РП він працює над тим, щоб це загородження стало щільнішим. Він додав, що найчастіше трапляються випадки розгинання сталевих стовпів з боку нелегальних мігрантів.

Ми спробуємо змінити його спеціальними затискачами. Ми хочемо обов’язково зміцнити це загородження більшою кількістю електроніки, детекторів руху, аби дати прикордонникам час приїхати, якщо його зламано.

Нагадаємо, що у 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км. Країна встановила сучасну систему електронного моніторингу. Це було відповіддю на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією так званого міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та балтійськими країнами.