Про це повідомив Юрій Мадяр у своєму Telegram.

Відплата: 810- та, відчуваєте біль, ми точно знаємо. За наших хлопців. За Закарпатську окрему гірсько-штурмову. Силами оборони. Завдяки злагоджених дій та рішучих кроків цілої низки підрозділів. Тонким нюхом славетних Воїнів. Гострим Жалом старшого Брата. Ну і Птахи завжди поряд, ланка до ланки… Ми ж Очі та Жало.

Як зазначив Мадяр, удар стався 19 листопада – у день ракетно-артилерійських військ РФ у момент нагородження окупантів. Росіяни ретельно приховували це місце, воно було на узліссі та замасковане. Командування бригади запізнилося на декілька годин, однак “відплата була терплячою”.

Військовий надав інформацію про те, що внаслідок удару загинули 25 окупантів зі складу 810-ї бригади морської піхоти, ще понад 100 – отримали поранення. Втрати серед командного складу суворо засекречені.

Росіяни завдали удару по Закарпатській бригаді

3 листопада в Запорізькій області сталася трагедія. Під час шикування на нагородження до Дня ракетних військ та артилерії російські війська випустили ракету “Іскандер” по позиціях 128 бригади з Закарпаття. За даними бригади, унаслідок удару загинули 19 військових, ще 10 були поранені.

Від початку війни на сході України у 2014 році військові 128 бригади зайняли позиції в Луганській області, в районі Лисичанська, Сєверодонецька та Рубіжного. 128 окрема гірсько-штурмова бригада звільняла Херсон, воювала під Бахмутом.

Міністр оборони України Рустем Умєров доручив Головній інспекції Міністерства оборони провести повну перевірку за фактом трагедії.

На Закарпатті з 6 листопада оголосили триденну жалобу.

6 листопада Президент України Володимир Зеленський відсторонив від займаної посади командира 128-ї бригади Збройних сил України на час розслідування.