Про це йдеться у відкритому листі, що зібрав уже понад 100 підписів західних політиків, науковців, військових, журналістів та інших громадських діячів.

Як зазначають автори листа, у разі перемоги на виборах США Дональда Трампа його адміністрація спробує нав’язати угоду з Москвою, що завдасть шкоди інтересам України та поставить під загрозу європейську безпеку. У випадку, якщо президенткою стане Камала Гарріс, продовжиться політика стагнації та червоних ліній, через які Україна досі не отримала достатньо можливостей для перемоги у війні.

Автори листа наголошують, що фаталізм ключових європейських урядів, які не вірять у перемогу України й, в кращому разі, схильні обмежитися зміцненням оборони НАТО у відповідь на поразку України, може стати вирішальним чинником усередині блоку та послабити його.

У кожному з випадків аналогії з Мюнхенською угодою 1938 року очевидні, наголошується в листі.

Це буде хибний мир, досягнутий шляхом європейської згоди на розчленування суверенної держави, – наголошується в тексті. Також висловлюється переконання, що в майбутньому розгорнеться ще більш масштабна та руйнівна війна.

Підписанти акцентують, що є третій шлях, який допоможе Україні вистояти і перемогти у війні з Російською Федерацією.

Шлях до перемоги України ще існує. Це добре розуміють у міністерствах оборони країн НАТО в Європі, – переконані підписанти документа.

У листі повідомляється, що пропонований курс дій полягає в тому, щоб коаліція країн НАТО, охочих та згодних на такий крок, взяла б на себе зобов’язання посилити військову та фінансову підтримку Києва і знову підтвердила свою прихильність меті суверенної України в її межах, визнаних міжнародним правом, зосередженої навколо ясної стратегії й теорії перемоги.

Йдеться про принцип, «хто хоче діяти, може діяти», наголошують автори відкритого звернення. Це означає, що такий шлях до підтримки України та її перемоги не потребує одностайного схвалення на рівні всіх 32 членів НАТО, але може бути забезпечений коаліцією охочих країн — включаючи всіх тих, хто раніше зобов’язався допомогти повернути Україні її нині окуповану територію, а потім надати Києву реальні гарантії безпеки.

Невідворотність перемоги РФ – це міф. Москва не зможе підтримувати свої військові зусилля на поточному рівні після 2025 року, стверджують підписанти листа. Вони нагадують, що РФ втрачає 260 одиниць гармат важкого калібру (артилерійських та танкових) на місяць, а здатна виробляти лише 20. Крім того, РФ втрачає в середньому 144 БМП на місяць, але виробляє лише 17. Запаси цих зразків озброєння, як і багатьох інших, Росія може вичерпати вже у другій половині 2025 року.

Серед підписантів особи, які мають значний вплив на політику у своїх країнах і в міжнародному контексті, особливо в питаннях безпеки та оборони. Зокрема: Гью Стракен — відомий академік, експерт з військової історії та національної безпеки, радник в Комітеті з національної безпеки Великої Британії; Майкл Гайден — колишній директор ЦРУ та Агентства Національної Безпеки, Тоомас Ільвес — колишній президент Естонії, який сприяв інтеграції країни в НАТО та ЄС; Міхаель Рот — голова Комітету закордонних справ Бундестагу Німеччини та багато інших діячів.