Слова глави держави наводить Sky News.
Під час спілкування з британськими журналістами в аеропорту Станстеда президент України наголосив, що угода про припинення війни повинна бути “чесною”, “справедливою” та “стабільною”. Вона має передбачати конкретні гарантії безпеки, які унеможливлять подальшу агресію з боку Росії.
Зеленський категорично заперечив можливість будь-яких територіальних поступок і підкреслив, що Україна ніколи не визнає окуповані території частиною Росії.
“Україна ніколи не визнає окуповані Росією території. Для нас це буде тимчасовою окупацією. Наші території і наші цінності не продаються. Наші свободи не продаються”, — заявив глава держави.
Зеленський додав, що гарантії безпеки мають передбачати сильну відповідь України та її партнерів у разі нової агресії з боку Росії.
“Я не хочу говорити про деталі, поки немає підписів… є надто багато речей, про які треба подумати”, – сказав він.
Водночас глава держави повідомив, що міжнародні партнери України погодилися продовжувати тиск на Росію. “Ми зробимо все, щоб санкційний тиск на РФ посилювався, а не навпаки. Переважна більшість країн виступає за це, поки не буде гарантований сталий і справедливий мир для України”, — додав президент.
Інші тези президента:
– Мене можна обміняти на НАТО. Недостатньо просто провести вибори. Треба б не допустити мене до участі. І це буде трохи складніше. Тому що треба ще домовлятися зі мною.
– Ліндсі Грем — дуже хороший хлопець… Я можу дати йому громадянство України. Він стане громадянином нашої країни, і тоді його голос набуде ваги… І я вислухаю його як громадянина України з питання про те, хто має бути президентом.
– Ми розраховуємо на допомогу США, а її припинення стане допомогою Путіну. Поки підтримка від Сполучених Штатів не припинялася. Але йдеться про раніше ухвалені пакети. США — це стратегічний партнер України та Європи. Але як президент країни я працюю над будь-якими викликами, щоб у моєї армії не було сюрпризів.
– Якщо президент США запросить мене з конструктивним діалогом, я приїду. Я представляю інтереси країни, яка дуже сильно залежить від підтримки, від партнерства. А вже якщо мене запросять для конструктивного діалогу, для вирішення реальних проблем, для серйозних запитань і реальних рішучих відповідей, я буду.
– Україна готова підписати угоду з США про корисні копалини, якщо буде почута українська позиція. Є останній варіант, він готовий. Його можуть підписати міністри. Не зважаючи на те, що сталося раніше, ми конструктивні. Якщо ми домовилися, що вона буде підписана з нашого боку, ми готові підписувати. Я, чесно кажучи, думаю, що і Сполучені Штати будуть готові.
– Президент наголосив, що готовий будь-якого формату конструктивних відносин зі США: “Я вважаю, що у нас все це є. І в наших руках все це зберегти”.