Про це розповіла аналітикиня руху “ЧЕСНО” Віта Думанська в ефірі КИЇВ24.
Дивіться, перед тим, як повернути журналістів в Раду, ми цікавилися, скільки українців хотіло би, щоб журналісти працювали в Раді. Це більше 65% й ми чули, чому не можна пустити журналістів, дуже багато причин обґрунтовувалось – укриття було одне із них. Хоча, до прикладу, я думаю, що в разі оголошення тривоги можна ховатися в переході, який ми знаємо, який є між парламентом і комітетами, або ж потрапити до виходу біля станції метро Хрещатик. Тобто це не така глобальна проблема. Як на мене, більше питання постає саме з переакредитацією.
Вона нагадала, що нині у парламент акредитували кілька тисяч людей, які мали б мати доступ до роботи Верховної Ради. Однак серед цих людей є велика кількість журналістів, які ніколи не працювали з темою парламенту та не висвітлювали жодних подій там.
Цей процес складний и важливо зробити так, щоб з одного боку не обмежити права а й були допущені ті фахівці, які можуть якісно розповісти про роботу ВР.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії до України, журналісти не мають доступу до будівлі Верховної Ради